افزایش سرعت سایت

افزایش سرعت سایت : هدف تمامی موتورهای جستجو، مانند گوگل، فراهم کردن تجربه‌ای خوب برای کاربرانشان است، بنابراین سایتی سریع، کیفیت کلی سایت را افزایش داده و در نتیجه رضایت کاربران را به دنبال خواهد داشت. تجربه اینترنت سریع حق هر کاربریست. اهمیت این موضوع در وضعیت سایت در موتور جستجوی گوگل، به خوبی قابل مشاهده است

 

افزایش سرعت سایت

پیشنهاد :

توجه: گرفتن بک آپ قبل از آغاز به کار ضروری می‌باشد.

استفاده از قالب ساده و سبک

سعی نمایید برای افزایش سرعت سایت خود از قالب های ساده و سبک استفاده نمایید و حتی المکان از قالب های گرافیکی استفاده نکنید.

استفاده از طرح ها و قالب های گرافیکی و پرحرکت سرعت سایت شما را تا حد زیادی پایین می آورد .

معمولا قالب های سبک و ساده وردپرس تاثیر بسیار مثبتی بر روی سئو سایت شما خواهند داشت.

استفاده از هاست ایرانی

هر چه سرور سایت شما دورتر از محل زندگی شما باشد باعث افزایش سرعت سایت شما شده و سرعت بالا آمدن صفحات سایت بیشتر می‌شود. پس اگر سایت شما برای مخاطبان ایرانی طراحی شده حتماً سایت خودتان را در ایران هاست کنید. با انجام این کار شاهد افزایش ۴ برابری سرعت باز شدن صفحات سایتتان خواهید بود. به غیر از این گوگل رتبه سایت شما را برای جستجو کنندگان ایرانی افزایش خواهد داد.

فشردهسازی تصاویر

یکی از بزرگترین معضلات سایت‎های شلوغ و کند، سایز و حجم تصاویر استفاده شده در آن است. مسلماً هرکسی تصاویر با کیفیت و وضوح بالاتر را بیشتر می‎پسندد، اما با افزایش وضوح تصویر سایز آن نیز افزایش یافته که درنهایت منجر به کاهش سرعت سایت می‎گردد. با افزایش سایز تصاویر، سرعت بارگذاری به شدت کاهش خواهد یافت

البته راه‎هایی نیز برای حل این مسئله وجود دارد. برای مثال وب‎سایت Adaptive Images سرویسی در اختیار شما قرار می‎دهد که بوسیله‎ی آن سایز صفحه‎ی نمایش در وسایل مختلف به طور خودکار شناسایی شده و متناسب با آن، تصاویر رندر شده و با سایز و کیفیت متفاوت به نمایش درمی‎آیند.

همچنین می‎توان قبل از انتشار تصاویر، با استفاده از نرم‎افزارهای موجود مثل فوتوشاپ تصاویر را تا حد قابل قبول فشرده کرد و سپس از آنها در صفحات وب استفاده نمود. استفاده از تصاویری با حجم پایین‎تر، تا حد مناسبی باعث سریعتر لود شدن و در نهایت باعث افزایش سرعت سایت شما خواهد شد.

صفحات بزرگ را به صفحات کوچک‌تر تقسیم کنید.

اگر یک مقاله با تعداد کلمات بالا دارید این اصلاً ایده خوبی نیست که تمامی اطلاعات را در یک صفحه قرار دهید. بهتر است این مقاله را به چند صفحه تقسیم کنید. با انجام این کار هم کاربر راحت‌تر می‌تواند مقاله شما را مطالعه کنید و هم سایت سریع‌تر اطلاعات را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. امروزه کاربران از تلفن‌های هوشمند استفاده می‌کنند به همین دلیل اصلاً ایده خوبی نیست که تمامی اطلاعات در یک صفحه باشد.

از تکنولوژی gzip استفاده کنید .

اگر این تکنولوژی را در سایت خودتان استفاده کنید هم افزایش سرعت سایت شما افزایش پیدا می‌کند و هم از همه مهم‌تر در مصرف پهنای باند سایت صرفه‌جوئی می‌کنید. با استفاده از این تکنولوژی در زمان فراخوانی سایت از سرور، ابتدا اطلاعات سایت در سرور فشرده شده و سپس در رایانه کاربر باز می‌شود. برای این کار کافی ست چند کد ساده را در برنامه PHP خودتان قرار دهید.

فایلهای CSS و JavaScript

اکثر اوقات مخصوصا در مرحله‎ی طراحی و قبل از انتشار سایت، فایل‎های سی اس اس و جاوا اسکریپت به گونه‎ای نوشته می‎شوند که قابل خواندن توسط برنامه‎نویس باشند، ولی این مورد هنگام انتشار وب‎سایت نیاز نیست رعایت شود. حذف کردن فضاهای خالی موجود در کد تا حد زیادی حجم این فایل‎ها را کاهش خواهد داد.

وب‎سایت‎هایی مانند JScompress و MinifyCSS با فشرده‎سازی فایل‎های CSS و JavaScript باعث کاهش حجم آنها و افزایش سرعت وب سایت می‎شوند.

کاهش حجم فایل های CSS و JavaScript

نکته‎ی دیگر تعداد فایل‎هایی است که به صفحات وبتان لینک می‎دهید. ترکیب‎کردن فایل‎های CSS و JavaScript در یک فایل بجای استفاده از چندین فایل باعث کاهش تعداد درخواست‎ها به سرور شده و در نتیجه سرعت لود صفحات را افزایش خواهد داد.

استفاده از Cache

استفاده از Cache برای افزایش سرعت وب سایت بسیار تاثیرگذار است.اگر می‌خواهید سایت شما به سرعت پلک زدن کاربر باز شود از این سیستم برای سایت خودتان استفاده نمایید. با این روش مرورگر شما در اولین بار که سایت باز می‌شود تمامی اطلاعات و تصاویر را ذخیره می‌کند و برای باز شدن صفحات بعد از ایت تصاویر و فایل‌های فراخوانی شده استفاده می‌کند. برای همین کاربر فقط در بار اولی که سایت را باز می‌کند صبر خواهد کرد.

نتیجهگیری

نکات زیادی درمورد بهینه‎سازی صفحات وب به منظور افزایش سرعت وب سایت و بارگذاری آنها وجود دارد که به چند مورد به طور مختصر اشاره کردیم. هرچه بازدیدکنندگان شما بتوانند سایتتان را سریع‎تر پیمایش کنند احتمال بازدید دوباره‎ی آنها نیز بیشتر خواهد شد. با افزایش سرعت وب‎سایت خود به طور غیرمستقیم در تعداد بازدیدکنندگان نیز تاثیر خواهید گذاشت. پس به بهینه‎سازی صفحات وب سایت تان در کنار زیبایی و رابط کاربری باید اهمیت دهید.

دسته‌ها
یک دیدگاه
یک پینگ

پاسخ دهید