الگوریتم کبوتر گوگل

الگوریتم کبوتر گوگل : این موضوع را که این روز ها بسیاری از کاربران سایت از طریق ایمیل مطرح می‌کنند و می‌خواهم در این مقاله به طور کامل به شرح این الگوریتم گوگل بپردازم. سؤالی که اکثر کاربران می‌پرسند این است که چگونه سایت خودمان را مطابق الگوریتم کبوتر گوگل بهینه سازی کنیم.
نکته مهمی که باید در این مورد بگویم این است که در این الگوریتم کبوتر گوگل بر روی جستجوی های محلی متمرکز شده. مثلاً اگر فردی در جستجوی استخر یا مکار ورزشی است نزدیک‌ترین محل را به وی در نتایج جستجو نمایش دهد. و در زمانی که فرد در تهران است در نتایج جستجو سایت‌های شهر های دیگر را در اولویت نمایش خود قرار ندهد.
اجازه بدهید خیال شما را راحت کنم، اگر شما در زمینه تخصصی کار می‌کنید و محتوای شما توسط خودتان تولید شده و با کیفیت است نیازی به نگرانی در مورد تغییرات گوگل ندارید زیرا گوگل همواره الگوریتم‌هایی را رونمایی می‌کند تا جلوی افراد متقلب را بگیرد و از همه مهم‌تر کاربران را مستقیماً به سایت شما هدایت کند. بنابراین این تغییرات برای افرادی که سایت خوب و با کیفیتی دارند بسیار بهتر هستند. البته شما همواره باید به تغییرات توجه داشته باشید و از همه مهم‌تر ساختار داخلی سایت خودتان را بر اساس راهنمای گوگل بسازید.

 

الگوریتم کبوتر گوگل

الگوریتم کبوتر گوگل

با حذف الگوریتم هایی چون پیج رنگ از گوگل و آپدیت های مستمر گوگل در نحوه نمایش نتایج جستجوهای اینترنتی ، مباحث سئو پیش از پیش در حیطه وبمستری حساس می گردد و رعایت آنها برای رشد سایت و درامد زایی پر رنگ تر می شود. بی شک وقتی اسم از جستجوی اینترنتی می آید همه به یاد گوگل می افتند و سریعا در آن اقدام به جستجو و یافتن مطالب خود میکنند ! بنابراین رعایت قوانین گوگل برای موفقیت هر وبمستری لازم است. به عنوان یک سایت مرجع وبمستران و توسعه دهنده خدمات وبلاگنویسی از این پس روی این مسائل سئو حساس شده و مقالات سئو اختصاصی مفیدی را برای شما در این زمینه فراهم خواهد کرد. گوگل دارای الگوریتم های زیادی به خصوص با نام حیوانات که برای خود باغ وحشی راه انداخته ! همچون پاندا ، مرغ مگس خوار ، پنگوئن ، کبوتر و … می باشد.

چرا رتبه بندی الگوریتم کبوتر گوگل  (Pigeon Rank) به خوبی کار می کند

کبوترخاکستری پرنده ای است که می تواند جزئیات را بدون در نظر گرفتن جهت گیری فضایی به دقت بررسی کند ، و این همان قابلیتی است که موجب می شود موتور جستجو نیز از میان هزاران سایت ایندکس شده سایت های مرتبط و مطلوب را بیابد. دقت کبوتر به محیط اطراف بدون در نظر گرفتن جهت گیری فضایی گردآوری جمعی از کبوتران به صورت خوشه ای متراکم موجب تسریع فرآیند جستجو شده و با توجه به قابلیت های توضیح داده شده در مورد این الگوریتم، افزایش سرعت نه تنها از کیفیت مطالب ارائه شده نکاسته بلکه دقت آن را نیز بیشتر کرده است.

پیشنهاد ویژه

زمانی که مطلبی در گوگل جستجو می شود به قفس داده ها ( جایی که صفحات نتایج با سرعت بسیار زیادی بررسی می شوند ) منتقل می شود.زمانی که نتیجه ی مرتبط با مطلب مورد جستجو توسط یکی از این کبوترها در خوشه ای یافت شود کبوتر آن را انتخاب کرده و به اصطلاح به آن نوک می زند. به ازای هر یک از این نوک زدن ها رتبه ی کبوتر ( PigeonRank ) صفحه ی مربوطه افزایش می یابد. صفحاتی که بیشترین نوک را به خود اختصاص داده اند در اول صفحه ی نتایج کاربر نمایش داده می شوند و صفحات با توجه به تعداد نوک زدن ها رتبه بندی می شوند.

پیشنهادات در جهت به کار گیری الگوریتم کبوتر گوگل:

۱٫ انتخاب هاست ملی:

اگر هدف سایت شما کسب و کار داخل کشور هست (جذب مخاطبین فارسی زبان یا همان جستجوگران ایرانی ) ، باید از هاست های ایرانی که داخل ایران مستقر هستند برای میزبانی سایت خود استفاده کنید. چرا که در جستجوی کاربران با موقعیت ایران ، در الگوریتم کبوتر ، آی پی سایت ابتدا بررسی خواهد شد و اولویت نتایج نمایشی برای یک کاربر ایرانی با آی پی ایران ، سایت های ایرانی با آی پی ایران خواهد بود . (ترجیح هاست محلی بر هاست غیرمحلی) اگر شما صاحب وبلاگ هستید یا خواهان ایجاد وبلاگ هستید ، از سرویس های وبلاگدهی که روی هاست ایران مستقر هستند استفاده کنید . مانند : رزبلاگ ، میهن بلاگ ، بلاگ ، لوکس بلاگ ، پرشین بلاگ ، …

۲٫ انتخاب دامنه با پسوند ملی:

این مسئله هم به مانند مورد اول هست یعنی در این الگوریتم گوگل به پسوند دامنه نیز با توجه به کشور جستجوگر اهمیت قائل می شود ! یعنی از این پس بیشتر روی دامنه های ملی کشور خود یعنی .Ir بهتر است متمرکز شوید. (ترجیح دامنه ملی بر دامنه های سایر کشور ها ) اگر شما از سرویس های وبلاگدهی استفاده می کنید و برای سایت خود دامنه اختصاصی تهیه نکرده اید می بایست یا دامنه خریداری کنید یا این که اگر قصد خرید دامنه هم ندارید از سرویس وبلاگدهی روی هاست ایران و دامنه Ir استفاده کنید . مانند : رزبلاگ

۳٫ درج موقعیت جغرافیایی خود در سایت:

موقعیت جغرافیایی خود را در قسمت های مختلف سایت به کار ببرید ! اگر به عنوان مثال موقعیت جغرافیایی سایت شما اردبیل هست این کلمه را بهتر است در فوتر سایت خود قرار دهید تا در تمام صفحات شما باشد و گوگل در جستجوی مطالب به آن هم توجه نماید. هم چنین در این الگوریتم هر چقدر اطلاعات بیشتری در خصوص موقعیت خود در اختیار دیگران بگذارید موفق تر خواهید بود. مثلا اگر یک آگهی استخدام در نیروی برق را در سایت خود منتشر کرده اید که متناسب با موقعیت شما که تهران است اما محل استخدام اصفهان است نمی باشد ، حتما در عنوان پست کلمه تهران را درج کنید . به عنوان مثال : استخدام نیروی برق استان تهران

۴٫ ثبت اطلاعات در گوگل مپ:

در صفحه ارتباط با ما با سایت خود یا در فوتر سایت خود با استفاده از Google map موقعیت جغرافیایی خود را مشخص کنید .

۵٫ کسب و کارهای ملی و سراسری:

شاید بسیاری از سایت ها کسب و کار و خدمات آنها محدود به شهر خود نباشد و از این الگوریتم احساس نگرانی کنند اما نگران نباشید چرا که گوگل به فکر این مسئله نیز بوده است. اگر شما مطالب مفید و ارزشمند و اختصاصی تولید میکنید و سریعتر از رقبا انتشار می دهید جای هیچ نگرانی نیست و شما در نتایج همچنان برتر خواهید بود چرا که گوگل در هر الگوریتم جدید ، به بهبود الگوریتم خود می پردازد بنابراین در الگوریتم پاندا که کیفیت محتوا مهم بود همچنان نیز اهمیت خواهد داشت.

آنچه که برای کسب و کارهای سراسری توصیه می شود :

– صفحه مرتبط مخصوص هر شهر:

اگر کسب و کار شما در همه شهر ها نمایندگی دارد برای هرکدام صفحه ای ایجاد کنید و اطلاعات دقیق از محیط فیزیکی خود قرار دهید تا در جستجوی منطقه ای همه شهرها باشید

– نساختن صفحات جعلی

در مورد پیشین: ممکن است فردی زرنگی کند و با اطلاعات جعلی برای هر شهر صفحه ای ایجاد کند که این کار باعث دفع بازدید کننده و افزایش Bounce rate سایت خواهد شد . که این بند همان مبارزه با محتوای اسپم که در الگوریتم های پیشین نیز وجود داشت می باشد

– ارائه اطلاعات واقعی:

اگر کسب و کار شما در همه شهرها نمایندگی ندارد اما با پست و … قادر به ارسال محصولات خود هستید میتوانید صفحات مرتبط با هر شهر ایجاد کنید اما به صورت واقعی توضیح دهید که با پست میتوانید ارسال کنید و چند روزه ارسال خواهد شد و … تا بازدید کننده ها را از سایت خود دفع نکنید !

۶٫ رعایت الگوریتم های قبلی:

درست است که در این الگوریتم نزدیک ترین ها نمایش داده خواهند شد اما ممکن است به عنوان مثال از بین دو موقعیت با فاصله یکسان از موقعیت جستجوگر یکی از نظر گوگل برتر از دیگری باشد که این مسئله یادآور آن می باشد که گوگل در موقعیت های نزدیک بازهم به سایر فاکتور های سئو توجه خواهد نمود.

دسته‌ها
یک دیدگاه
یک پینگ

پاسخ دهید