اهمیت محتوا در سایت

اهمیت محتوا در سایت : هر صاحب کسب و کار کوچک می داند که داشتن محتوای با کیفیت خوب به موفقیت آنلاین مهم است ، به خصوص اکنون که محتوای متوسط همچنان به اشباع اینترنت است . با این حال بسیاری از صاحبان کسب و کار کوچک هنوز هم منابع خود را از ارتکاب به تولید محتوای با کیفیت برای وب سایت های خود می باشند . برای بسیاری، آن دلیل است که آن ها فقط هم ندارد، برای دیگران به این دلیل است که آن ها مطمئن چه نوع محتوا به مخاطبان خود مهم است نیست. اما با توجه به که ۶۰ درصد از مصرف کنندگان احساس در مورد یک نام تجاری مثبت تر پس از مصرف محتوای از آن، سرمایه گذاری در محتوای با کیفیت خوب است فقط به عنوان به عنوان سرمایه گذاری در طراحی با کیفیت وب مهم است.

 

اهمیت محتوا در سایت

برای اینکه اهمیت محتوا در سایت خود را راعایت کرده باشید به یک سری نکات اهمیت دهید و آن ها را در طراحی سایت خود استفاده نمایید.

هدف خود را مشخص کنید:

درست قبل از آن که شروع به نوشتن مطالب خود بکنید در مورد زمینه کاری و فعالیت خود و آن چه که کاربران شما به آن نیاز دارند فکر کنید و با نگاهی دقیق و کارشناسانه نقاط قوت و ضعف رقیبان خود را بشناسید و هدفتان را مشخص کنید.

محتوای وب سایتتان را خودتان تولید کنید

مهم ترین نکته در مقاله اهمیت محتوا در سایت این است که اهم بهینه سازی یک سایت محتوای آن سایت می باشد، در واقع گوگل برای سایت هایی که محتوای مناسبی دارند ارزش خاصی قائل می شود، پس پیشنهاد می کنم که مطالب وب سایتتان را خودتان تولید کنید و یا اگر خودتان وقت انجام این کار را ندارید به نویسندگان وب سایت این کار را واگذار نمایید.

در هر شرایطی قانون کپی رایت را رعایت کنید

پیشنهاد می کنم که به هیچ وجه از مطالب کپی در سایت های دیگر استفاده نکنید زیرا موتورهای جستجوگر مخصوصا گوگل به سایت هایی که از مطالب دیگران کپی برداری می کنند امتیاز منفی می دهد. اگر هم از مطالب با ارزش در سایت های دیگران استفاده می کنید حتما لینک منبع مطالب را در انتهای مطلب خود درج کنید.

در محتوای خود از تصاویر مناسب و مرتبط استفاده کنید

بعد از اینکه محتوای سایت خود را تولید کردید بهتر است که از تصاویر مرتبط نیز استفاده کنید زیرا باعث جذابیت بهتر مطالب برای کاربران شما در سایت می شود.

کلمات کلیدی مناسب و مرتبط با محتوای سایت خود انتخاب کنید

برای اینکه کاربران سایت شما را بهتر پیدا کنند، لازم است که کلمات کلیدی مناسب و مرتبط با محتوای سایت خود انتخاب کنید تا از این طریق کاربران را به سایت خود سوق دهید.

به این نکته توجه کنید که محتوای سایت خود را همواره بروز رسانی نمایید. سعی کنید همواره به سایت خود محتوای جدید اضافه کنید.

سایت خود را ویرایش و به روزرسانی کنید

بارها مشاهده شده است که سایت ها مطالب خود را با غلط های املائی بسیار و با کلمات نامناسب و عدم رعایت دستورهای نگارشی منتشر کرده اند. در این راستا قبل از انتشار مطالب خود حتما نسبت به انجام این مهم اقدام کنید. در بازه های زمانی مختلف نسبت به درج اطلاعات جدید و به روز رسانی آن ها اقدام نمائید. داشتن فعالیت در سایت باعث می شود که موتورهای جستجو سایت شما را مرده احساس نکنند.

به روز رسانی و تولید محتوا، باعث زنده نگه داشتن وب سایت و جذب کاربران بیشتر و در نتیجه افزایش رونق کسب و کار می گردد.

نتیجه گیری اهمیت محتوا در سایت

اگر چه تولید محتوای با کیفیت به صورت آنی رتبه سایت شما را ارتقا نمی دهد، اما مطمئن باشید در طولانی مدت، وضعیت سئو سایت تان را بهبود می بخشد و رتبه سایت تان را در نتایج جستجو بالا می برد. مقالات جذاب میزان ترافیک بیشتر، بانس ریت کم تر و در نهایت میزان اشتراک گذاری بالاتری در شبکه های اجتماعی خواهند شد. همچنین، مقالات جذاب نرخ تبدیل وب سایت شما را بالاتر خواهند برد. اگر شما بتوانید به شکلی تولید محتوا کنید که همۀ افراد به راحتی بتوانند مطالب تان را بخوانند و پیام مطالب تان را به راحتی بیاموزند، مطمئن باشید که باز هم به وب سایت شما مراجعه خواهند کرد.

در صورتی که در زمینه آموزش بازاریابی محتوا و آموزش سئو سوالی برایتان بوجود آمده است می توانید آن را در قسمت دیدگاه ها ثبت نمایید. کارشناسان مرصاد وب با مطالعه و بررسی دقیق به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

دسته‌ها
یک دیدگاه
یک پینگ

پاسخ دهید