اهمیت محتوا در طراحی سایت

اهمیت محتوا در طراحی سایتبا پیشرفت تکنولوژی و افزایش تعداد کابران اینترنتی، خرید و فروش و معرفی کسب کار از طریق این شبکه جهانی به شدت رو به افزایش می باشد به این منظور برای داشتن یک سایت پر بازدید و سبقت گرفتن از دیگر رقبا در زمینه کاری خودتان باید در زمینه تولید محتوای مرتبط و مفید تلاش کرد که علی رغم اهمیت بسیار بالا، این موضوع از دید اکثر مدیران و یا صاحبان سایت نادیده گرفته می‌شود. داشتن محتوای با کیفیت عامل اصلی در‌ایجاد‌ تعامل با کاربران و بازدیدکنندگان سایت می باشد و این ایجاد تعامل رفته رفته باعث معرفی سایت شما به دیگران و هر نوع پیشرفت دیگری در زمینه کاری شما می شود.

اهمیت محتوا در طراحی سایت

محتوای با کیفیت در طراحی سایت چه اهمیتی دارد؟

یکی از عوامل کلیدی در طراحی سایت برای ایجاد تعامل و برقرای ارتباط با بازدیدکنندگان سایت و جذب آنها محتوای با کیفیت و مرتبط سایت است. همین ارتباط و جذب کاربران به خواندن مطالب سایت به انجام عملیات های مهم تری مانند انجام خرید و نوشتن نظرات و … ختم می شود و کاربران را به سمت اهداف سایت می کشاند. تعدادی از مؤلفه هایی که باعث می شود شما استراتژی مناسبی را برای محتوای سایت خود ایجاد کنید لیست خواهیم کرد.

تحقیقات در مورد مطالب مرتبط با زمینه کاری

با وب سایت هایی که محتوای مرتبط با زمینه کاری شما منتشر می کنند، ارتباط داشته باشید. از آخرین اخبار و چالش های مرتبط با زمینه فعالیت خود مطلع باشید. مطالعه زیاد شما را وادار می کند تا سوال بپرسید، ایده های خود را بررسی کرده، آن ها را گسترش دهید، جالب ترین آن ها را برگزینید و در سایت خود قرار دهید.

انجام مطالعات و تحقیقات در مورد متون مرتبط با زمینه کاری و کُلیت سایت

سعی کنید وب سایت هایی که محتوای مرتبط با زمینه کاری شما را تولید و نشر می دهند دنبال کنید و با آنها ارتباط داشته باشید. آخرین خبرها و مسایل روز مرتبط با زمینه کاری خود را دنبال کرده و به روز باشید. کثرت مطالعه باعث ایجاد سوالاتی در ذهن شما می شود و ایده های نو را به ذهن شما متباتر می سازد. باعث می شود که شما ایده های خود را همواره گسترش داده و بهترین آنها را در سایت خود قرار دهید که برای کاربران جذابیت دارد. تمام این موارد کمک شایانی در طراحی سایت به شما خواهد کرد.
جامعه هدف خود را شناسایی کنید

مخاطبان هدف خود را بشناسید

شما به خوبی آگاه هستید که چطور باید با یک کودک ۵ ساله یا بهترین دوست خود و یا یک مدیر عالی رتبه، به شکل متفاوت سخن بگویید. در واقع شما می دانید که چطور سخنان خود را با مخاطبانتان تطبیق دهید تا برای آن ها قابل فهم و درک باشد. این مهم در ایجاد محتوا هم صادق است.

به عبارت کلی باید درک عمیقی از خواسته های بازار هدف خود داشته باشید. طراحی سایت فقط طراحی گرافیکی را شامل نمی شود. بلکه طراحی سایر المان های سایت هم جزو نکات بسیار مهم طراحی سایت است. پس باید بدانید که آن ها مایلند چه مطالبی را مطالعه کنند و تمرکز و تلاش خود را بر روی آن نوع مطالب بگذارید تا نتیجه مطلوبی دریافت کنید. سعی کنید محتوای پیچیده ایجاد نکنید.

محتوای شما، کاملاً بستگی به خواسته های بازار هدفتان دارد.

هدف گیری برای اقدام

ممکن است محتوای شما جذاب و مفید باشد، اما نتیجه ای که مد نظر دارید را دریافت نکنید. چرا؟

زیرا محتوای سایت شما خوانندگان و بازدیدکنندگان سایت را تشویق به انجام عمل نمی کند و آن ها را برای اقدام فرا نمی خواند. شما باید محتوایی ایجاد کنید که خوانندگان را برای اقدامی خاص فراخواند و آن ها را به ایجاد تعامل با سایت تشویق کند. انجام کارهایی مثل ثبت نام در قسمت ارسال اخبار جدید به ایمیل، خرید محصول، شرکت در رویدادهای شما و یا Follow کردن صفحه فیسبوک .

نکته دیگر: از جملات مجهول استفاده نکنید. ” زندگی شما با محصولات ما بهتر می شود”
به جای جمله بالا از این جلمه استفاده کنید: “محصولات ما زندگی شما را بهتر می کند”
یا حتی عبارتی بهتر، مستقیم و قاطعانه که کاربران را به اقدام تشویق می کند:
“زندگی خود را با محصولات ما بهتر کنید”

ارائه محتوا برای تعامل و تشویق کاربر به اقدام در سایت

در طراحی سایت اگر محتوای شما جذاب و مفید باشد، اما نتیجه ای که احتمال می دادید را برای شما به دنبال نداشته باشد این احتمال وجود دارد که محتوای سایت شما بازدیدکنندگان سایت را تشویق به انجام عمل نمی کند و آن ها را برای اقدام تحریک نمی کند. در نتیجه باید در نوشتن محتوا سعی کنید مخاطبان را برای اقدام مورد نظر شما(خرید- نظر دادن و …) تشویق و تحریک کنید که با سایت در تعامل باشند. این اهداف ممکن است موارد متعدد و گاهاً متفاوتی را شامل شود.از جمله این اهداف: ثبت نام در قسمت های مختلف سایت، خریداری محصول، شرکت در جشنواره ها یا فستیوال های شما و یا دنبال کردن صفحات اجتماعی نظیر توئیتر و فیس بوک. سعی کنید از جملات مجهول استفاده نکنید. اگر می خواهید در طراحی سایت خود محتوای آنلاین بنویسید، با دقت و واضح این کار را انجام دهید. محتوای سایت را مختصر و مفید ایجاد کنید تا از طریق کمترین کلمات، بیشترین پیغام و اطلاعات را منتقل کنید. کاربران متن های کوتاه تر را راحت تر خوانده و در صورت استفاده از جملات مناسب و مفید، بهترین تاثیر را بر آنها می گذارد.

مختصر و مفید

اگر می خواهید محتوای آنلاین بنویسید، با دقت و واضح این کار را انجام دهید. از بکارگیری متون طولانی و جملات اضافی بپرهیزید و حد امکان، محتوای سایت را مختصر و مفید ایجاد کنید تا از طریق کمترین کلمات، بیشترین پیغام و اطلاعات را منتقل کنید.

کاربران متن های کوتاه تر را راحت تر می خوانند و اگر با لغات مناسب و پیام های مرتبط به شکل درست پر شده باشد، بهترین تاثیر را نسبت به متن های طولانی با توضیحات فراوان دارد.

دسته‌ها
یک دیدگاه
یک پینگ

پاسخ دهید