تاثیر SSL بر رتبه و رنک گوگل

تاثیر SSL بر رتبه و رنک گوگل : امنیت یکی از اولویت‌های مهم گوگل است و به‌ زودی گواهی SSL یکی از عوامل اصلی بالا رفتن رنکینگ سایت‌ها در این موتور جستجو خواهد شد

گوگل در وبلاگ رسمی خود اعلام کرده‌ است، با توجه به اهمیت امنیت برای گوگل، و رسیدن به این هدف که کاربران از طریق گوگل به وب‌سایت‌های امن هدایت گردند: این شرکت تصمیم گرفته‌ است داشتن گواهی معتبر SSL استفاده از پروتکل HTTPS را یکی از عوامل بالا رفتن رنک وب سایت محسوب کند.

تاثیر SSL بر رتبه و رنک گوگل

گوگل اعلام کرده ، این طرح چند ماه به‌صورت آزمایشی اجرا و نتایج مثبتی به‌دنبال داشته‌ است. این کمپانی در ادامه افزوده است، در ابتدای اجرای طرح ، داشتن ssl تنها یک درصد در افزایش رنک موثر خواهد بود، اما به مرور زمان این درصد افزایش می‌یابد ؛ چون یکی از اهداف گوگل ، تشویق وب‌ مسترها در ارائه خدمات امن می‌باشد.

به‌ زودی جزئیات بیشتری درباره این طرح گوگل منتشر خواهد شد؛ همچنین برای کاهش خطا گوگل چند توصیه جهت فعال‌سازی گواهی ssl ارائه داده‌است:

  • با توجه به وب‌ سایت خود مشخص کنید به چه نوعی از گواهی‌ نامه نیازمندید , Single  Multi-domain  یا گواهی wildcard
  • از گواهی‌نامه‌هایی با کلید ۲۰۴۸بیت استفاده نمایید.
  • گواهی‌نامه را از شرکت‌های معتبر تهیه نمایید چون وب سایت‌های زیادی گواهینامه SSL با  Root نامعتبر صادر می‌کنند، متاسفانه این گواهی‌ها رتبه سایت را بالا نخواهد برد ، حتی ممکن است باعث افت رتبه سایت گردد.
  • بررسی نمایید که آدرس مرورگر در زمان مشاهده سایت با آدرسی که در گواهی‌نامه SSL ثبت شده ، یکسان باشد تا باعث بروز خطا نگردد.
  • آدرس  HTTPS   را برای روبات‌ها نبندید ! در فایل robots.txt مسیرهای SSL را غیر فعال نکنید. همچنین مکان‌هایی که موتور جستجو نیاز به بررسی دارد را مجاز قرار داده و از تگ Noindex استفاده نکنید.
  • نسخه‌های قدیمی OpenSSL آسیب‌پذیری امنیتی دارد، از به‌ روز بودن آن و کتابخانه‌ های TLS مطمعن شوید.
  • گواهی‌نامه SSL خود را زودتر از موعد تمدید کنید ، عدم تمدید گواهی باعث اختلال در بارگذاری وب سایت خواهد شد.
  • شایان ذکر است شرکت طراحی سایت مرصاد وب خود یکی از پارتنرهای گوگل در زمینه ssl می باشد و با افتخار اعلام می دارد گواهینامه های ارئه شده توسط این شرکت از امتیاز بالای برخوردار بوده و شما را به نتیجه دلخواه خود در رنکینگ گوگل می رساند
  • به علت محدودیت در ارائه گواهینامه این شرکت فقط از گواهینامه های خود برای سایت های طراحی شده توسط این شرکت استفاده می نماید .
دسته‌ها
یک دیدگاه
یک پینگ

پاسخ دهید