دلیل اهمیت سئو چیست؟

دلیل اهمیت سئو چیست؟ قبل از پرداختن به اهمیت سئو ، برای داشتن سایت موفق، در فکر طراحی یک سایت حرفه ای باشید زیرا بعد از اعمال سئو بازدیدکنندگان شما به مراتب افزایش می یابند و شما برای اینکه بتوانید مخاطبین خود را حفظ کنید نیاز به یک سایت حرفه ای دارید. محتوا، عکس ها، لینک ها و… را روی سایت خود طوری بچینید که کاربر به ساده ترین شکل بتواند در سایت شما سرچ کرده و از آن بازدید کند. این کار، کاربران را به ماندن روی صفحات سایت شما تشویق می کند و آمار بازدید بالا می رود. از طرفی  سایت شما در حافظه ی کاربر می ماند و دفعات بعد نیز رغبت بیشتری به سرزدن به سایت شما را خواهدداشت.  همچنین در بیان کردن محتوای سایتتان، در عین اینکه جزئیا ت را بیان می کنید، سادگی را نیز رعایت کنید و برای آن فونت مناسبی انتخاب کنید که کاربر پسند باشد.

اهمیت سئو

حال که یک وب سایت داشته باشید حتما می دانید که کسب درآمد  از طریق وب سایت تنها به طراحی آن ختم نمی شود، بلکه بعد از اتمام طراحی، تازه کار شما آغاز می شود و باید با یک پشتیبانی خوب، سایت خود را بهینه کرده و آن را به بالاترین بهره وری برسانید. مجموعه فعالیت هایی که در طراحی سایت لازم است تا در نتایج جستجوی گوگل جایگاه بالاتری نسبت به رقبا داشته باشید را اصطلاحا سئو می گویند که مخفف عبارت Search Engine Optimization و به معنای بهینه سازی سایت برای موتور جستجو است. برای کسی که مالک یک وب سایت است سئو یعنی همه چیز. <br>فاکتورهای زیادی در سئو موثر هستند که یکی از آن ها به کار بردن واژه های کلیدی است.یکی از اهداف سئو به کار بردن کلیدواژه هاست که وقتی فردی به طور تصادفی یکی از آنها را جستجو می کند، باعث شود او مستقیما به وب سایت شما مراجعه کرده و بدین ترتیب آمار بازدید از سایت شما بالا خواهد رفت. سئو سرچ مطالب و موضوعات را در گوگل بسیار آسان می کند و باعث می شود کاربران از سردرگمی در میان مطالب گوناگون در بیایند. پس با یک سئوی مناسب، افراد بیشتری در واحد زمان از سایت شما بازدید کرده وبدین ترتیب می توانید ترافیک سایتتان را افزایش دهید چون فقط در این صورت سایت شما در جذب مخاطب موفق خواهد بود و این برای همه ی وب سایت ها امری حیاتی است.

همانگونه که با اعمال تمام فاکتورهای لازم برای داشتن یک سایت با سئوی مناسب، رتبه بالاتری در گوگل پیدا می کنید و تعداد مشتریانتان روز به روز بیشتر می شود، اگر به سئو اهمیت نداده و از سایت ضعیفی برخوردار باشید؛ آن گاه تبعات منفی را خواهد داشت به طوری که گاهی جبران آن هزینه زیادی را در بردارد. اگر سایت شما ضعیف باشد نه تنها سطح رتبه بازدید شما را در گوگل پایین آورده  بلکه رتبه رقبای شما را بالا می برد و اینگونه است که جبران این کم کاری سخت می شود.

فراموش نکنید؛ برای اینکه سایت شما از سئوی مناسبی برخوردار گردد باید الگوریتم های گوگل برای آنالیز این فاکتورها را بشناسید.  می توانید مقاله الگوریتم های گوگل را مطالعه کنید. ربات های خزنده ی گوگل این فاکتورها را شناسایی کرده و به سایت شما امتیاز می دهند.

اگر تمامی تکنیک های سئو را در جهت جلب رضایت مشتریان انجام داده باشید اصطلاحاٌ سایتی با سئوی کلاه سفید دارید، اما اگر جهت این کار، نه از فاکتورهای مثبت، بلکه از ضعف موتورهای جستجو و تکنیک های فریب آن ها استفاده کرده باشید شما سئوی کلاه سیاه انجام داده اید.

دسته‌ها
یک دیدگاه
یک پینگ

پاسخ دهید