شرکت طراحی سایت مرصاد وب ارائِه دهنده خدمات اینترنتی از قبیل طراحی سایت و بهینه سازی سایت در تهران ایران
09127371388
دبی
1588457236 97+
 طراحی سایت واکنش گرا

طراحی سایت واکنش گرا  طراحی سایت واکنش گرا

طراحی سایت واکنش گرا ، شما هم مثل بقیه افراد برای وب گردی از تبلت و یا گوشی همراه خود استفاده می کنید و تا بحال متوجه این موضوع شده اید که بعضی از سایت ها بر روی صفحه نمایشگر تبلت و یا موبایل شما به خوبی نمایش داده می شود ولی بعضی دیگر نه . در این سال های اخیر موتور جستجوگر گوگل اگر سایتی حالت رسپانسیو نداشته باشد امتیاز منفی برای آن سایت درنظر میگیرد .
در طراحی وب سایت واکنشگرا سایت بگونه ای برنامه نویسی می شود تا به راحتی در تمامی دستگاه های هوشمند قابل نمایش باشد . برای مثال شما ممکن است برای وب گردی وارد یک سایتی شوید که این سایت واکنش گرا نبوده و به اصطلاح رسپانسیو نیست . شما صد در صد به مشکل برخواهید خورد . چطور ؟ اگر دقت کرده باشید اگر در سایت های که قابلیت رسپانسیو نداشته و ورود کنید خواهید دید برای اینکه مطلبی را بخواهید مطالعه کنید حتما باید روی سایت زوم کنید و با انگشت سایت را به سمت راست و چپ حرکت دهید . خوب اینکار بسیار پیش پا افتاده است و ممکن است برای مدت طولانی شما را اذیت کرده و دیگر با اینکه سایت سایتی بسیار پر محتوا است وارد آن سایت نشوید خوب چاره کار چیست ؟ همینکه طراحی سایت واکنش گرا اهمیت خود را پیدا کرده و سایت باید قابلیت ریسپانسیو را داشته باشد .
اگر سئو سایت شما برای شما اهمیت دارد و دوست دارید تا کاربران زیادی از سایت شما دیدن نماید حتما باید حالت رسپانسیو برای سایت شما طراحی شده باشد . موتور های جستجو بخصوص گوگل در مورد واکنش گرا بودن سایت بسیار تاکید کرده است و گفته سایت های که قرار است در صفحات اول گوگل نمایش داده شوند حتما باید رسپانسیو باشند . در غیر این صورت به سایت شما یک امتیاز منفی خواهد داد. پس شما دوست عزیز در نظر داشته باشید که حتما از تیم طراحی سایت مرصاد وب این مورد را درخواست نمایید تا سایت شما از حالت معمولی به سایت واکنش گرا تبدیل شود . شما با این کار احترام به کاربر خود کرده و فرموده اید که اگر با هر دستگاهی از سایت ما دیدن نمایید ما به بهترین شکل از شما پذیرایی خواهیم نمود .

در حال حاضر فروش دستگاه های هوشمند مانند موبایل و تبلت بسیار بیشتر از کامپیوترهای رومیزی و لب تاپ بوده پس به رسپانسیو بودن سایت خود اهمیت بیشتری بدهید.

طراحی سایت واکنش گرا یعنی چه ؟

به هرگونه برنامه نویسی که باعث شده سایت را قادر سازد تا سایت با نمایشگرهای دستگاهای هوشمند سازگار شود را طراحی سایت واکنشگرا می گویند .

مزیت های داشتن سایت رسپانسیو

سایت واکنش گرا مزایای بسیار فراوانی دارد که می توان گفت سایت را انعطاف پذیر می کند و باعث شده تا با دستگاه های هوشمند سازگار بوده و خود را با نمایشگر آن دستگاه وفق دهد . دوم، رابط کاربری بهتر یا همان UX که کاربران بع راحتی و بدون اینکه بخواهند سایت را زوم این و یا زوم اوت کنند از محتویات سایت بهره مند شوند . سوم،  مقرون به صرفه بودن : اگر یک سایت از همان ابتدا به صورت رسپانسیو طراحی شود خیلی بهتر است تا شما چندین سایت را طراحی کرده و برای دیسپلی های مختلف ، سایت مربوط را لود کنید . 

طراحی سایت واکنشگرا ارزان

در مورد ارزان بودن یک سایت باید عرض کنم که به همان اندازه نیز سرویس ارائه خواهد شد . متاسفانه بسیاری از افراد سود جو با پایین آوردن نرخ طراحی سایت به کلاهبرداری پرداخته اند . این امر باعث شده تا سایت های واکنشگرا با کیفیت بسیار پایینی در فضای وب مشغول به کار باشند . بعد از مدتی این نوع وب سایت ها با مراجعه به شرکت درخواست بهینه سازی سایت را از ما دارند که دیکر متاسفانه نمیتوانیم کاری برای این عزیزان انجام دهیم . این موضوع را باید بدانید چنانچه درخواست سئو تضمینی را از ما دارید باید بعد از طراحی سایت درخواست خود را برای ما نیز ثبت نمایید در غیر اینصورت بعد از گذشت زمان مقدور نخواهد بود . چرا که ممکن است شما برای نتیجه گرفتن دست به سئو کلاه سیاه بزنید و ما را نیز دچار مشکل نمایید .
پس نتیجه میگیریم که ارزان خوب نیست چرا که شما باید بعد از مدتها دوباره درخواست سایت مجدد را نمایید . یک ضربالمثل انگلیسی هست که میگوید آنقدر ثروتمند نیستم که بخواهم جنس ارزان قیمت را خریداری نمایم . این موضوع به این اشاره دارد چنانچه ارزان قیمت را انتخاب نمایم مجددا باید سفارش همان جنس را داشته باشم . پس لطفا در انتخاب خود دقت بیشتری را داشته باشید . 

طراحی سایت واکنشگرا با وردپرس

همانطور که در بخش های قبلی برای شما عنوان شده است . طراحی سایت واکنشگرا را هم به صورت اختصاصی و هم به صورت وردپرس میتوانیم برای شما عزیزان طراحی نماییم . چنانچه شما عزیزان در ابتدای راه میباشید ما به شما طراحی سایت با وردپرس را پیشنهاد میکنیم . چرا که هزینه بسیار کمتری را برای شما خواهد داشت . ولی چنانچه امکاناتی که شما نیاز دارد و سایت وردپرسی نمیتواند مایحتاج شما را فراهم نماید طراحی سایت اختصاصی را به شما پیشنهاد خواهیم نمود . طبیعی است که طراحی سایت اختصاصی هزینه بسیار بیشتری نسبت به طراحی سایت با وردپرس داشته باشد . 
چرا که در طراحی سایت با وردپرس بخش محتوای سایت آماده میباشد ولی در طراحی سایت اختصاصی این موضوع متفاوت تر است و بخش مدیریت محتوا نیز به صورت اختصاصی برای شما طراحی خواهد شد . اگر سایت به صورت وردپرس باشد باید بدانید که قالب سایت آماده نمی باشد و به وصرت اختصاصی طراحی می گردد . و از قالب های آماده استفاده نمی شود .


شرکت طراحی سایت مرصاد وب برای تمامی سایت های که طراحی میکند حالت واکنشگرا را می تواند لحاظ نماید پس در نظر داشته باشید چنانچه تمایل داشتید سایت شما رسپانسیو باشد در همان بخش پیش فاکتور هنگام درخواست وب سایت خود حات رسپانسیو را نیز سفارش دهید تا هنگام کدنویسی برای شما نیز این امکان لحاظ شود .