لینک طعمه یا Linkbait چیست ؟

لینک طعمه یا Linkbait چیست ؟ هدف همه مدیران وب سایت ها ، داشتن سایتی با آمار بالای بازدید کنندگان است . چرا که ارزش یک وب سایت به دیده شدن مطالب و محتویات داخل آن است . لذا پس از طراحی سایت ، روش های گوناگونی جهت بهینه سازی و ارتقا سئو سایت ها وجود دارد که در مقالات فارسی کمتر پیش می آید که به همه آن ها پرداخته شود .
در این مقاله هدف من آشنا نمودن شما خوانندگان گرامی با یکی دیگر از روش های سئو و بهینه سازی سایت به نام Link Bait یا لینک طعمه است .

لینک طعمه

آشنایی با لینک طعمه یا همان LinkBait :

Link Bait در واقع یک مطلب یا محتوای جذاب است که باعث جلب توجه کاربر به وب سایت و ماندگار شدن وی در سایت مورد نظر می گردد . یک Link Bait خوب می تواند شامل یک مقاله ، یک فیلم ، یک فایل صوتی ، یک نرم افزار و… باشد .

انواع Link bait ها

اطلاعات : این Link bait ها ، اطلاعاتی را در اختیاز بازدیدکننده قرار میدهند که برای او بسیار جالب هستند . مثل اطلاعات کاملی از جمعیت کره زمین که توانسته نظر خیلی از افراد را به خود جلب کند.

خبری  : انشار جدیدترین خبرها در کمترین زمان ممکن ، میتواند به پیشرفت سایت شما و تبدیل به یک Link bait کمک کند.

ابزاری : تعدادی از ابزار ها هستند که به درد افراد میخورند ، مثل تبدیل ارقام ویندوز به فارسی.

بخش های یک linkbait

تیتر :
تیتر مناسب ، میتواند نقش نوشدارو را برای شما بازی کند . آن را طوری بنویسید که کاملا در چشم باشد و بازدیدکنندگان را تشویق و یا دعوت به خواندن ادامه متن کند.

اطلاعات :
توضیحاتی در مورد ادامه صفحه و جذب بازدیدکننده برای ماندن در این صفحه

بخش اصلی :
بخشی است که باید کاربر اطلاعات مورد نظر خود را بدست آورد

اشتراک گذاری :
مهمترین بخش در یک Link bait ، بخش اشتراک گذاری است . باید این بخش را به خوبی طراحی کنید که کاربر در کمترین زمان ، پست شما را به اشتراک بگذارد . زیبایی این بخش و کاربردپذیر بودن آن بسیار مهم است و میتواند نقش اساسی را درون Link bait شما ایفا کند.

چه کسانی به Link bait ما لینک میدهند ؟

۱-کسانی که مطلب شما را به درد بخور میدانند و به شما لینک میدهند.

۲-رابطه ای بین مطلب شما با خواننده وجود دارد که به شما لینک میدهد.

۳-خواننده  از لینک دادن به شما سود خواهد برد ، مثلا تکمیل کردن یکی از مطالبش و یا شرکت در قرعه کشی که برای لینک دهندگان میخواهید انجام دهید.

دسته‌ها
یک دیدگاه
یک پینگ

پاسخ دهید