پیدا کردن کلمات کلیدی سئو

پیدا کردن کلمات کلیدی سئو : همانطور که می دونید، یکی از مهم ترین بخش های سئو سایت ، پیدا کردن کلمات کلیدی هستند. به صورت خلاصه بخوام بگم ، کلمات کلیدی همان کلماتی هستند که در نتایج موتورهای جستجو توسط کاربران بیشتر جستجو شده اند.

به عنوان مثال فردی علاقه داره که درباره مطلبی مثل وردپرس مطالب بیشتری رو بدونه . خب برای اولین بار با درج این کلمه در گوگل این مطلب رو جست وجو می کنه و می خونه.به تدریج با جست وجوی بیشتر افراد ،کلمه وردپرس به کلمه ای کلیدی تبدیل میشه و شما هنگام درج مطلبی پیرامون وردپرس،از این کلمه کلیدی استفاده می کنید. اما نکته مورد نظر ما این جاست که یافتن کلمات کلیدی همیشه برای کاربران زیاده نیست. متاسفانه گوگل با همه ی امکاناتش هنوز یک سیستم قوی برای این که کاربر بتونه ستجش کنه که چه کلماتی پیرامون یک موضوع کلیدیه و بیشتر چست وجو شده رو نداره. لذا در این مقاله قصد دارم بهترین سرویس های موجود رو برای یافتن کلمات کلیدی برای راحتی شما عزیزان معرفی کنم.

 

پیدا کردن کلمات کلیدی

Google AdWords Keyword Planner

نرم افزار دیگری که برای یافتن کلمات کلیدی سئو و مرتبط به وب سایت وجود دارد Keyword Planner شرکت گوگل می باشد که به جای Google Keyword Tool توسط گوگل پیاده سازی شده است. برای استفاده از این ابزار می بایست ابتدا در گوگل عضو شوید. با ورود به این ابزار و جستجوی عبارت مورد نظر شغلی خود نیز می توانید کلمات کلیدی مرتبط به زمینه شغلی خود را بیابید. در حقیقت Google Trends به شما مهترین کلمات و Google Keyword Planner به شما کلیه کلمات کلیدی مرتبط به سایت را نمایش می دهد.

برای استفاده از Google Keyword Planner با توجه به وجود تحریم ها می بایست از آی پی خارج از ایران استفاده نمایید.

پس از ورود به Keyword Planner بر روی Search for new keywords using a phrase, website or category کلیک نموده و سپس در باکس مورد نظر عبارت کلیدی خود را وارد نمایید و سپس بر روی کلید Get Ideas کلیک نمایید. سپس نتیجه به صورت دو تب Ad group ideas و Keyword ideas نمایش داده می شود که برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط می بایست بر روی تب Keyword ideas کلیک نمایید. در این گزارش تعداد جستجوهای انجام گرفته شده هر عبارت نمایش داده می شود و همچنین سایر اطلاعات مربوط به کلمات کلیدی نمایش داده می شود.

دسته‌ها
یک دیدگاه
یک پینگ

پاسخ دهید