چگالی کلمه کلیدی

چگالی کلمه کلیدی چیست ؟ در این بخش از مقالات طراحی سایت قصد داریم در مورد چگالی کلمات کلیدی صحبت کنیم. چگالی کلمه موضوعی است که سئو کاران را جذب خود کرده است. چگالی کلمه یعنی تمرکز کردن بر روی یک کلمه کلیدی . تمرکز کردن زیاد بر روی کلمه کلیدی و تکرار زیاد آن باعث می شود که شما توسط SEO Black Hat  گوگل شناخته می شوید ، تراکم کلمات کلیدی در متن، در قدیم دارای عددی بود. مثلا بین ۳ تا ۷ درصد، استفاده از کلمات کلیدی در متن توصیه شده بود.

 

چگالی کلمه کلیدی

اما اکنون با تغییرات و هوشمند تر شدن گوگل، دیگر درصد معنا ندارد! هر متنی که طبیعی و برای کاربر نوشته شده باشد، مناسب است.لذا از تکرار کلمات کلیدی در متن ( keyword stuffing ) و محاسبه درصد کلمات کلیدی هر صفحه نسبت به متن آن صفحه، خودداری کنید.کاملا طبیعی و برای کاربر بنویسید و برای انتخاب کلمات، به سئو فکر نکنید!  به جای نوشتن برای گوگل و موتورهای جستجو، برای یک انسان، بنویسید و از تکرار بیهوده کلمات و مصنوعی شدن مطلبتان پرهیز کنید.

اگر از یک کلمه کلیدی در Title و  و متن سایت ،  Description  سایت استفاده کنید رتبه خوبی در چگالی کلمات کلیدی بدست می آورید ولی نباید زیاد استفاده کنید زیرا موتور جستجو ها شما را جریمه میکنند و شما را به عنوان سئو کار کلاه سیاه می شناسند. چگالی کلمه کلیدی از موقعی که گوگل تاسیس گردید یکی از معیار های نمایش سایت در صفحه اول گوگل بود. ولی چند سالی هست که این موضوع تایید شده و در سال ۱۹۹۰ اولین بار موتور جستجو گوگل این امکان را قرار داده است و امروزه طراحان و برنامه نویسان وب چگالی کلمات کلیدی را کشف کرده اند و یکی از معیار های تایید شده توسط گوگل است ولی استفاده زیاد از این معیار می تواند باعث جریمه شده شما باشد.. چگالی کلمات کلیدی به انگلیسی Keyword Density گفته میشود. در زمینه SEO چگالی کلمه کلیدی می تواند به عنوان یک عامل در تعیین اینکه آیا یک صفحه وب مربوط به یک کلمه کلیدی مشخص شده است و یا عبارت کلید واژه مربوط به موضوع سایت باشد . رتبه چگالی کلمات کلیدی به % حساب می شود و هر چه از یک کلمه کلیدی بیشتر استفاده کرده باشید چگالی کلمه کلیدی شما افزایش می یابد .

تراکم کلمه کلیدی چیست ؟

اما وقتی کم کم این الگوریتم هوشمند شد و تغییراتی در ان داده شد وب سایت ها متوجه شدند که تراکم کلیدی خیلی بالا امتیاز منفی دارد. در گذشته وقتی هدف تراکم کلمه کلیدی Keyword Density بالا بود متاسفانه محتواهای بسیاری از وب سایت ها دیگر برای انسان ها بی مفهوم و ناخوانا شده بودند. چون مدام چشمشان به کلمه کلیدی می خورد.

مثال :

«ما یک شرکت طراحی وب سایت هستیم که طراحی وب سایت و خدمات توسعه را به مشتریان خود پیشنهاد می کنیم. گروه طراحی وب سایت ما در طراحی وب سایت و خدمات توسعه تجربه بسیاری دارد و طراحی وب سایت و خدمات توسعه را برای طیف وسیعی از مشتریان بر عهده داشته است»

تراکم کلمه کلیدی Keyword Density چیست

اگر خواننده فقط یک پاراگراف شبیه این ببیند تمام انگیزه اش نسبت به وب گردی نابود می شود. این کار اصطلاحاً پر کردن عبارت کلیدی (یا کیورد استافینگ – keyword stuffing ) نامیده می شود که در آن چگالی کلمه خیلی زیاد است. برای جلوگیری از این کار، جریمه بسیار سنگینی برای وب سایت ها تعیین شد که می تواند یک تنه یک وب سایت را به نابودی بکشاند. بنابراین تراکم کلمه کلیدی Keyword Density نه تنها میتواند موجب پیشرفت یک سایت باشد ( اگر کم نباشد ) بلکه میتواند موجب افت شدید و نابودی سایت شود ( اگر زیاد باشد). امیدواریم از اطلاعاتی که درباره تراکم کلمه کلیدی Keyword Density در اختیارتان گذاشتیم بهره کافی را برده باشید.

دسته‌ها
یک دیدگاه
یک پینگ

پاسخ دهید