CDN در وردپرس

CDN در وردپرس : امروزه افراد بیشتری به دلایل متفاوت ترجیح می دهند تا فایل های سایت خود را بر روی شبکه های تحویل محتوا (CDN) نگه داری کنند، چرا که این کار مزیت های زیادی را به همراه دارد. آیا شما هم می خواهید از این سرویس ها برای سایت خود استفاده کنید؟ در این مقاله به مزیت های استفاده از CDN در سایت های وردپرسی اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید. شبکه تحویل محتوا که به اختصار CDN خوانده می شود، یک شبکه بزرگ از سرورهایی است که نقاط مختلف دنیا قرار گرفته اند و فایل های استاتیک سایت ها مانند جاوا اسکریپت، استایل و تصاویر بر روی آنها نگه داری می شود. زمانی که بازدید کننده درخواستی برای دریافت آنها فایل ها ارسال بکند، سرویس CDN باتوجه به منطقه جغرافیایی بازدیدکننده فایل ها را از نزدیک ترین سرور موجود به کاربر ارسال خواهد کرد. به عبارتی این سرویس ها فاصله جغرافیایی بین کاربر با سرورهای نگه دارنده فایل ها را کاهش می دهند.

 

CDN در وردپرس

مزیت های استفاده از CDN چیست؟

استفاده از سرویس های CDN مزایای بسیاری دارد که به برخی از مهم ترین آنان اشاره می کنیم:

بهبود سرعت سایت

همانطور که در قسمت توضیح CDN گفتیم، این سرویس ها باعث کاهش فاصله جغرافیایی شده که موجب ارسال و دریافت سریع تر فایل ها می شوند. بنابراین استفاده از CDN ها می تواند سرعت بارگزاری سایت ورپرسی تان را افزایش دهد. البته انتظار نداشته باشید که این سرویس ها معجزه کرده و باعث افزایش سرعت سایت بیش از اندازه شوند. سرویس CDN تنها فایل های ایستاتیک را نگه داری کرده و بدین ترتیب سرعت بارگزاری فایل های سایت را افزایش خواهد داد. بنابراین در صورتی که وب سایت شما از هاست ضعیف و یا کدنویسی مناسبی برخوردار نباشد، تغییرات ایجاد شده چندان قابل ملاحظه نخواهند بود.

بهبود وضعیت آپتایم سایت

سرویس CDN از میزان فشاری که بر روی هاست است کم کرده و باعث افزایش سرعت آن می شود. در حالت عادی زمانی که تمامی فایل های سایت را بر روی خود هاست نگه داری می کنید، با افزایش بازدید سایت تعداد درخواست هایی که به سرور ارسال می شوند بسیار زیاد شده و موجب کاهش سرعت سایت و حتی از دسترس خارج شدن سایت نیز شود. زمانی که از CDN استفاده کنید، حتی اگر سایتتان به صورت یکبار ترافیک بیشتری به خود ببینید، به دلیل وجود سرورهای متعدد CDN فشار کمتری به هاست اصلی سایت وارد خواهد شد و احتمال از دسترس خارج شدن سایت کمتر خواهد شد. معمولا در وردپرس اگر از افزونه های کش کننده استفاده کنید، صفحات ایستاتیک نیز در CDN نگه داری خواهند شد تا عملکرد سایت تا حدودی بهتر شود.

یکپارچگی اطلاعات

اگر شما هم از آن دسته مدیرانی هستید که می خواهید همیشه از ابزارهای جدید در سایت خود استفاده کنید، CDN می تواند کمک مناسبی برایتان باشد. زمانی که تغییراتی را در فایل های استایل و جاوا اسکریپت اعمال می کنید، آنها بلافاصله بر روی تمامی سرورهای CDN که از آن استفاده می کنید نیز اعمال خواهند شد. بنابراین نیازی نیست تا خودتان بخواهید تمامی فایل ها را مجددا بروز رسانی کنید.

عدم محدودیت جغرافیایی

اکنون ما در دنیایی درآمیخته با ابزارهایی زندگی می کنیم که نیازمند استفاده از اینترنت هستند. کاربران از هر نقطه ای از جهان می توانند بازدیدکنندگان سایت ما را تشکیل بدهند. شما سایت خود را در ایران راه اندازی کرده اید، این به این معنا نیست که تنها از ایران بازدید کننده خواهید داشت، کاربران از سرتاسر دنیا می توانند از سایت شما بازدید بکنند. بنابراین برای اینکه بتوانید سایت خود را در تمام نقاط جهان با سرعتی مطلوب در اختیار بازدیدکنندگان قرار بدهید از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مهم ترین کاربرد CDN را می توان همین از بین بردن محدودیت های جغرافیایی دانست. این سرویس ها معمولا سرورهای خود را در نقاط مختلف جهان پخش می کنند تا بتوانند در هر گوشه ای از دنیا به درخواست ها با بالاترین سرعت ممکن پاسخگو باشند. با استفاده از CDN در صورتی که شخصی از یک کشور اروپایی بخواهد به سایت شما مراجعه کند، فایل ها از همان سروری که در اروپا و نزدیک به کاربر قرار داشته ارسال خواهند شد نه از هاستی که شما در ایران تهیه کرده اید، بنابراین با از بین رفتن این فواصل جغرافیایی، سرعت سایت نیز افزایش پیدا خواهید کرد.

ارزان و سریع

باتوجه به سرویس های CDN که خدمات رایگان نیز ارائه می کنند می توانید بدون پرداخت حتی هیچگونه هزینه ای از خدمات آنها استفاده کنید. البته بدون شک سرویس های رایگان محدودیت هایی خواهند داشت، بنابراین می توانید با پرداخت مبلغ اندکی از ویژگی هایی برخوردار شوید. همچنین برای استفاده از CDN نیاز به انجام کار خاصی نیست. اکثر این سرویس ها برای وردپرس افزونه دارند که می توانید از آنها استفاده کنید. در صورتی که از افزونه های کش نیز استفاده کرده باشید، آنها نیز امکان اتصال به سرویس CDN را برایتان فراهم خواهند کرد. با پرداخت مبلغ اندکی برای استفاده از CDN علاوه بر اینکه می توانید سرعت سایت خود را افزایش دهید، در هزینه هایتان نیز صرفه جویی خواهد شد. همانطور که گفتیم کار شبکه های انتقال محتوا کاستن از فشار وارده بر روی هاست است، بنابراین دیگر به خاطر ارتقاء RAM و CPU سرور مجبور به پرداخت هزینه های زیاد نخواهید شد.

استفاده از CDN چه زمان مفید نخواهد بود؟

هدف ما برای استفاده از CDN افزایش سرعت و عملکرد سایت است. اما اگر سرورهای CDN در منطقه ای که کاربر می خواهد به سایت شما مراجعه کند وجود نداشته باشد، حتی می تواند اثر معکوس داشته باشد. به همین دلیل قبل از اینکه اقدام به استفاده از CDN ها بکنید، در خصوص کاربران سایت خود و محلی که از آن به سایت شما مراجعه می کنند را مشخص کنید و سپس مطمئن شوید که سرویس CDN مورد نظر شما در آن محل و یا نزدیک به آنجا سرور داشته باشد. در نهایت اگر تصمیم گرفته اید تا از شبکه های تحویل محتوا برای سایت خود استفاده کنید، پیشنهاد ما سرویس رایگان cloudflare و یا سرویس پولی maxcdn است.

 

CDN در وردپرس – CDN در وردپرس – CDN در وردپرس – طراحی سایت – طراحی وب سایت – طراحی سایت حرفه ای – طراحی سایت ارزان – طراحی سایت – طراحی وب سایت – طراحی سایت حرفه ای – طراحی سایت ارزان- طراحی سایت – طراحی وب سایت – طراحی سایت حرفه ای – طراحی سایت ارزان

دسته‌ها
یک دیدگاه
یک پینگ

پاسخ دهید